BOLSCHOI DON KOSAKEN

bolschoi

Fenomenálni sólisti svetových operných dómov od Jekaterinburgu až po Londýn.

 

DONSKÍ KOZÁCI NA SLOVENSKU

Po mimoriadne úspešných koncertoch kozákov v rokoch 2008 až 2014 a neutíchajúcom ohlase divákov a priaznivcov, pre Vás spoločnosť  MENTA MEDIA s.r.o.  pripravuje aj v roku 2015 nezabudnuteľné vystúpenia svetoznámeho umeleckého telesa BOLSCHOI DON KOSAKEN.

Veľký zbor donských kozákov je jedinečný súbor 50 skvelých spevákov, sólistov svetových operných scén, ktorý v roku 1981 založil a umelecky vedie Peťa Chuďakov. Zbor je nasledovníkom pôvodného speváckeho zboru skutočných donských kozákov, emigrantov z Ruska pred terorom boľševickej revolúcie v roku 1917. V repertoári má duchovnú tvorbu nielen pravoslávnej liturgie, ale aj západnej Európy, operné zbory a samozrejme ruské a ukrajinské ľudové piesne so sprievodom ruských ľudových nástrojov (bajan, balalajka, gitara).
Veľké zábavné programy zboru dopĺňa tanečná skupina.

Monumentálnosť vystúpenia zboru je založená na tom, že zbor donských kozákov Bolšoj pozostáva len z operných sólistov s úžasným hlasovým rozpätím: od vysokých falzetov až po hlboké basy (až basso profundo). Sólisti jednotlivé spevy vedú a ostatný zbor vytvára pozadie. Zaujímavé je, že sólista si nespieva len svoj part, ale hneď ako je to možné, prechádza do spevu zboristov. K výborným sólistom, ak toto však možno tvrdiť, pretože všetci boli a sú vynikajúci, patria Nikolaj Marčenko, Grigorij Polščuk, Ľubomír Diakovski.

Veľký zbor donských kozákov účinkoval v mnohých operných a koncertných sálach a kostoloch Európy, ako napríklad Musikverein Wien, Stephansdom Wien, Kongresshaus Salzburg, Philharmonie Muenchen, Marienkirche Alexanderplatz Berlin, Philharmonie Berlin, Beethovenhalle Bonn, Konzerthaus Berlin či Kongresszentrum Zürich.

Himalájske výšky tenoristov a mariánske hĺbky basistov očarili už tisícky divákov v mnohých štátov Európy aj Ameriky. V roku 2007 sa roztieskali sály aj vo viacerých mestách na Slovensku. Fascinovaní diváci neopúšťali svoje miesta v Bratislave, Trenčíne, Trnave, Nitre, Leviciach a Myjave ešte dlho po koncerte.
Všetky predstavenia boli beznádejne vypredané.

Prvýkrát navštívili Donskí kozáci východné Slovensko na jeseň v roku 2008. Vo všetkých mestách umelcov s poctami prijali primátori miest a Donskí kozáci sa zapísali nielen do pamätných kníh, ale aj hlboko do sŕdc poslucháčov. Na všetkých pódiách zožali mimoriadny úspech a vo veľkých sálach v Košiciach, Bardejove, Svidníku, Humennom, Prešove, Kežmarku a v stredoslovenskom Ružomberku dlho doznieval neutíchajúci potlesk.

oddelovač

KONCERTY V ROKU 2014:

 • 06. máj 2014 – Zvolen
 • 07. máj 2014 – Liptovský Mikuláš
 • 08. Máj 2014 – Bátovce
 • 09. Máj 2014 – Viedeň
 • 10. Máj 2014 – Linz
 • 11. Máj 2014 – Viedeň
 • 12. Máj 2014 – Linz
 • 13. Máj 2014 – Linz
 • 14. Máj 2014 – odlet na 14 dňové turné v Rusku

 

oddelovacik

Fenomenálne výkony umelcov ste naposledy mohli vidieť:

oddelovacik

VIANOČNÉ KONCERTNÉ TURNÉ SA USKUTOČNILO:

oddelovač

Vianočné turné v roku 2014 bolo jednoducho úžasné!
Zo zboru bolo vybratých dvanásť jedinečných a vynikajúcich sólistov,
ktorí ponúkli program v dvoch častiach:

 • V prvej časti koncertu si diváci mohli vychutnať
  jedinečné pravoslávne liturgické spevy
  (Otče naš, Svjatyj Bože, Večnaja pamjať, Mnogaja leta …)
 • V druhej časti koncertu zazneli ľudové piesne
  (Volga, Volga, Večerný zvon, Kalakolčik, Trojka atď.)
  s hudobným sprievodom majstra bajana Rudika Jachina.

oddelovacik

MILÍ PRIATELIA, AJ V ROKU 2015

VÁM PONÚKAME

VEĽKÝ ZBOR DONSKÝCH KOZÁKOV!

UVIDÍTE SÓLISTOV SVETOVÝCH OPERNÝCH SCÉN!!!

 

oddelovacik

POZRITE SI VIDEO na www.youtube.com
BOLSCHOI DON KOSAKEN

S láskavým dovolením autora Vám z bohatého repertoáru ponúkame na vypočutie len niekoľko ukážok piesní. Bohužiaľ, ani najdokonalejšia technika nesprostredkuje neopakovateľnú atmosféru a hlboký duchovný zážitok, ktorý môžete zažiť na živom koncerte.

 

TEŠÍME SA VÁŠMU ZÁUJMU !

oddelovacik

INFORMÁCIE A OBJEDNÁVKY: 
Mgr. Peter Surovka, konateľ
MENTA MEDIA s.r.o.
Hroncova 3
040 01 Košice
Mobil: +421 903 362 058
Mobil: +421 917 752 190
E-mail: surovka@mentamedia.eu
E-mail: objednavky@mentamedia.eu
Website: www.mentamedia.eu

 

 

 oddelovacikCHCEME VÁM PONÚKNUŤ VŽDY TO NAJKVALITNEJŠIE !